Seznam přijatých dětí pro rok 2024–2025

MŠ Sluneční

Mateřská školička se zaměřením na environmentální výchovu

Motto: „Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce“    

Veselé Školky Šumperk logoO Veselé školce Sluneční 

Naše mateřská škola je v provozu od 6:30 – 16:30 hod.
Odhlašování stravy dětí provádějte nejpozději pracovní den předem do 13.00 hodin.

Vedoucí odloučeného pracoviště
Jana Veselá

Zástupkyně ředitelky

tel.: 774 474 044
email: slunecni.vedouci@veseleskolky.cz

Třída RYBKY – tel.: 774 784 471
Třída ŽABKY – tel.: 774 784 472

Mateřská školka Sluneční se nachází v klidné okrajové části Šumperka v blízkosti přírody s výhledem na rozhlednu Háj. Vzdušné a rozlehlé vnitřní prostory školky splňují požadavky pro všechny dětské aktivity. 

Třídy jsou vymalovány živými světlými barvami a navozují atmosféru klidu a pohody. Naší vizí je zaměřit se na vzdělání v oblasti environmentální výchovy, která bude zakomponována do školního vzdělávacího programu. Pěstujeme zeleninu a bylinky na školní zahradě a vysazujeme ovocné stromy a keře – snažíme se vytvořit jedlou školní zahradu. Také se aktivně zapojujeme do různých ekologických programů a projektů.

Hlavním cílem školky je podněcovat u dětí kladný a pozitivní vztah k přírodě. Chceme dětem dopřát zdravý vývoj na čerstvém vzduchu a naučit je přírodu nejen vnímat, ale také chápat její význam a chovat se k ní ohleduplně.

Snahou kvalifikovaných zaměstnanců je vytvářet rodinné prostředí, kde se děti cítí bezpečně, radostně a spokojeně. Můžete se spolehnout také na kvalitní stravování, podávané ve vhodných časových intervalech. 

Jak to u nás vypadá? Podívejte se sami.

„Věříme, že každý rodič chce pro své dítě to nejlepší.“

Veselé Školky Šumperk logoRecenze rodičů 

Dobrý den, MŠ Veselou školku na Sluneční navštěvoval náš syn, který je již "prvňáčkem", a moc rád dosud vzpomíná na paní učitelky s láskou a rád jde nahlédnout do "své" třídy Žabiček, když jde se námi vyzvednout svoji sestřičku, která letos navštěvuje školku posledním rokem jako "předškoláček". Obě naše děti byly a jsou se školkou nadmíru spokojené. Co se týká stravování, líbí se nám, jak mají ve školce pestrý jídelníček a dcera vždy říká, že ve školce to umí uvařit lépe, než jak to vaříme doma :-) I v době, kdy byla školka kvůli koronaviru zavřená, se paní učitelky snažily nám pomoci doma zabavit děti tím, že posílaly různé úkoly, omalovánky, vyplňovačky a také krásné pohádky, které namluvila paní učitelka Blanička. V této nelehké době jsou děti rády, že se mohou alespoň ve školce střetávat se svými kamarády, dovádějí venku na průlezkách a houpačkách, chodí na procházky a paní učitelky pro děti mají přichystaný vždy pestrý a zábavný program. Naše děti si oblíbily zejména vaření, byli jsme doma překvapeni, že se paní učitelka Janička s nimi pustila i do vaření jitrnic. Školka pořádá i různé akce (mimo období koronaviru) jako byl maškarní bál, bubu cesta na Dušičky, besídka pro rodiče, vyřazování předškoláčků, akademie v divadle, zpívání sborečku u vánočního stromečku u radnice, spoustu zajímavých besed v knihovně, pohádek v kině a v divadle, návštěva policistů apod. Školka pořádala kurz lyžování, bruslení. A i nyní v době koronavirové se děti mohou těšit na akce jako byla návštěva Mikuláše, anděla a čertů, školkový ples, kde se naučily tancovat mazurku, polku apod., maškarní ples, kde se náramně vydováděly. Moc děkujeme všem zaměstnancům Veselé školky Sluneční za vše, co pro naše děti dělali a dělají, za krásný "kamarádský" přístup k dětem a přejeme hodně zdraví a energie do dalších dnů! Jste NEJLEPŠÍ!!!
MANŽELÉ RYBOVI
Ráda bych moc pochválila školku na Sluneční. Mám ve třídě žabiček dvojčátka, nastupovali a ještě neměli ani 3 roky. Rychle si zvykli na řád a nové kamarády a to hlavně díky skvělému přístupu pedagogů. Paní učitelky v obou třídách jsou moc hodné, ochotné a děti vždy pomazlí a pohladí  :) Školka pořádá i v této těžké době pandemie spoustu akcí pro děti. Kluci chodí domu spokojeni, plni zážitků a většinou i se spoustou odměn za soutěže :)  
V. Svobodová 
Jsem ráda, že můj syn navštěvuje právě školku na SLUNEČNÍ. Upřímně si cením, že paní učitelky se dětem věnují, jsou všímavé - a hlavně - mají děti rády. Být učitelkou nebo asistentkou v mateřské škole je jistě náročné a ne každý by takovou práci mohl vykonávat, ostatně můj názor je, že práce učitelek se odráží právě v našich dětech. Chtěla bych vyzdvihnout paní učitelku Blaničku, která je opravdu paní učitelka s velkým U a myslím, že by mohla být všem ostatním vzorem. Jsem spokojená i s vedením na pracovišti Sluneční, ochota řešit problémy, také chválím  komunikaci.  Děkuji.
Maminka Renata Dirová
Dobrý den, "S mateřskou školkou jsme velmi spokojeni, naše tříletá dcera dělá ve smíšené třídě velké pokroky a ve školce se jí líbí. Celý kolektiv MŠ zajišťuje pro děti příjemné prostředí a atmosféru. Děkujeme."
rodiče Bibianky
Jelikož jsme se nedávno přistěhovali, měli jsme strach jak děti zvládnou změnu prostředí. Naše obavy ale byly zbytečné, děti se adaptovaly bez větších problémů. Nejvíce se nám líbí, že školka je blízko lesa, milé paní učitelky, i přes tuto nešťastnou dobu se konají ve školce různé akce pro děti. Jsme spokojeni s výběrem a určitě rádi doporučíme.
Čechovi
Za rodinu Šanovcovu musíme vyjádřit jen chválu, Tomášek se vždy do školky velice těší, má rád hodné paní učitelky. Ve školce je spousta zajímavých akcí a zábavy, které si moc užívá. Paní učitelky jsou moc hodné a trpělivé. Je krásné vidět, že je dítě ve školce spokojené a do školky se těší.
Šanovcovi
Veselou školku velice doporučuji. Pedagogický dozor je velmi příjemný. Jsou spolehlivé a mají milý přístup k dětem. Jsou také velmi akční, dělají jeden program za druhým a učí se pořád nové věci.
Anonym

Veselé Školky Šumperk logoJak to u nás vypadá